تمام بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل را احیاء و راه‌اندازی می‌کنیم

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه در زمینه حمایت‌های دولتی نیز با تمام توان از واحدهای تولیدی و صنعتی استان حمایت می‌شود، گفت: متأسفانه کارخانجاتی که می‌توانست نقش مهمی در تولید و اشتغال و حتی صادرات داشته باشند، امروز وضعیت مناسبی ندارند و نیمه تعطیل هستند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی عصر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه های ایران پوپلین و صنایع پوشش رشت که با همراهی رئیس کل دادگستری گیلان صورت گرفت با اشاره به اینکه شرکت پوشش به بهانه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و در راستای خصوصی سازی، به افرادی نااهل واگذار شد، اظهار کرد: این افراد بعد از مدتی این کارخانه را به حال خود رها کرده و با سرمایه این واحد به دنبال سودجویی و دلال بازی‌های خود رفته اند.

وی با یادآوری اینکه این قبیل کارخانجات در گذشته قطب تولید در کشور محسوب شده و بیش از هزاران کارگر در آن ها مشغول به کار بودند، گفت: متأسفانه کارخانجاتی که می‌توانست نقش مهمی در تولید و اشتغال و حتی صادرات داشته باشند، امروز وضعیت مناسبی ندارند و نیمه تعطیل هستند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تعطیلی و یا نیمه فعال بودن این کارخانجات سبب شد بسیاری از کالاهای تولید داخل، از خارج وارد شود، بیان کرد: در زمان سفر رئیس وقت قوه‌قضائیه به استان گیلان و بازدید از این کارخانجات در سال 1399، دستور پیگیری جدی و فوری درباره وضعیت این کارخانجات داده شد.

وی به با اشاره به آغاز به کار بخشی از این کارخانجات با جذب سرمایه گذاران جدید، گفت: باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها در استان، زمینه فعالیت ۱۰۰ درصدی این کارخانجات و بازگشت کارگران به کار و فعالیت فراهم شود.

عباسی با اشاره به سفر روز جمعه رئیس‌جمهوری و هیأت دولت سیزدهم به استان گیلان، بیان کرد: در این بازدید از آخرین وضعیت کارخانجات آگاه و گزارشی جمع‌آوری و به رئیس‌جمهوری ارائه می‌شود.

وی به وضعیت کارخانه ایران پوپلین به عنوان یک برند نمونه در سال‌های دور اشاره کرد و گفت: این مجموعه در حال حاضر به صورت کارمزدی فعالیت می‌کند با توجه به اینکه هم اکنون در اختیار بانک است، یا باید واگذار و یا خود آنها سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اجازه رهاسازی سرمایه استان را به کسی نمی‌دهیم، تصریح کرد: مطابق با سیاست‌ها و رویکردهای دولت مردمی؛ باید تمام بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل، دوباره احیا و راه‌اندازی شده و واحدهای نیمه تعطیل نیز با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه مشکل قضایی این واحد تولیدی به‌صورت جدی در حال پیگیری است، گفت: در زمینه حمایت‌های دولتی نیز با تمام توان از واحدهای تولیدی و صنعتی استان حمایت می‌شود.

به گزارش تپور، استاندار گیلان در این بازدید ضمن گفت‌وگو با کارگران این مجموعه‌ها، از بخش های فعال و نیمه فعال آن‌ها و از سوله در حال راه‌اندازی کارخانه صنایع پوشش رشت نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/1303