جلسه های قرآنی را با مسائل سیاسی و مالی گره نزنید

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه میدان و صف را در اختیار جوانان قرار دهید، گفت: نگاه قرآنی در جامعه می تواند اثرگذار باشد زیرا تدبر در قرآن انسان را به جایی می رساند که به غیر از معارف دین توجهی ندارد.

به گزارش مچله خبری تپـــور، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر روز گذشته در دیدار اعضای هیئت موسس جامعه قرآنی و تشکل‌های قرآنی استان با اشاره به روایتی از امیرمومنان امام علی علیه‌السلام اظهار کرد: قرآن بزرگ‌ترین موعظه خداوند برای بشر است.

وی با تاکید بر گسترش علوم قرآنی در عرصه‌های گوناگون، گفت: تکامل و رشد علمی و معنوی با تشکیل حلقه های قرآنی امکان‌پذیر است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نگاه‌های معنوی عالمان دین و اهالی قرآنی، آموزه‌ها را به خوبی انتقال می‌دهد، بیان کرد: اگر دانش‌آموزان و جوانان براساس فرهنگ قرآنی تربیت شوند خود را وقف جامعه می‌کنند.

فلاحتی با تاکید بر اینکه باید حلقه‌های قرآنی در جامعه افزایش یابد، گفت: همه باید تلاش کنیم فرهنگ قرآنی را با ابزار مشروع توسعه دهیم.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل اجتماع عظیم اهالی قرآنی به صورت سالانه، بیان کرد: جلسه‌های قرآنی نباید با مسائل سیاسی و مالی گره زده شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه میدان و صف را در اختیار جوانان قرار دهید، تصریح کرد: نگاه قرآنی در جامعه می تواند اثرگذار باشد زیرا تدبر در قرآن انسان را به جایی می رساند که به غیر از معارف دین توجهی ندارد.

وی با بیان اینکه تشکل‌های قرآنی را به صورت مردمی اداره کنید، تصریح کرد: تشکل های قرآنی باید به صورت مردمی برگزار شود و وابسته به سازمان‌ها و دستگاه‌ها نباشد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳