رجوع به آغوش توحید، اسلام و سنت پیامبر(ص) راهکار افزایش جمعیت است

امام جمعه رشت با بیان اینکه مشکل جمعیت در دنیا معلول اندیشه انسان منهای خدا است، گفت: عمل به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از دیگر راهکارهای افزایش جمعیت محسوب می شود.

به گزارش مجله خبری تپـــور، آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد با اشاره به ۷۲ ماده و ۸۳ تبصره این قانون، اظهار کرد: اگر دنبال افزایش جمعیت جوان در کشور هستیم تمام پیش بینی ها در قانون حمایت از خانواده آمده است.

وی، با بیان اینکه کاهش جمعیت چالش تمام ملت ها است، گفت: مشکل جمعیت در دنیا معلول اندیشه انسان منهای خدا است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه اندیشه اومانیستی جفایی است که بشریت امروز به خود داشته است، بیان کرد: دوری از خدا و دوری از دین موجب شده بشر از فطرت خود فاصله بگیرد.

فلاحتی با اشاره به واژه زن در اندیشه اومانیستی، تصریح کرد: زن را به دو بخش زن اجتماعی و غیر اجتماعی تقسیم کردند و در این باور، زن اجتماعی زنی است که دوشادوش مردان در جامعه کار می کند.

وی با اشاره به اینکه مادر در همه اندیشه های توحیدی بشر از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بیان کرد: مادر در نظام فطرت الهی از صفت هایی برخوردار است که هیچ انسانی از آن برخوردار نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با تاکید بر اینکه مادر و نظام مادرانه،ترمیم کننده کاهش جمعیت در جامعه است، تصریح کرد: زمانی که زن را از جایگاه الهی و روحانی پایین آوریم و او را در جایگاه کار و تلاش ببریم و هیچ قیدی نداشته باشیم این فطرت الهی محکوم به شکست خواهد بود.

فلاحتی، با بیان اینکه برگشتن به آغوش توحید، اسلام و سنت پیامبر صلی الله وآله وسلم، از راهکارهای افزایش جمعیت و جلوگیری از کاهش جمعیت است، گفت: عمل به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از دیگر راهکارهای افزایش جمعیت محسوب می شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه یکی از علل تاثر جوامع اسلامی از اندیشه اومانیستی فاصله مسلمانان از تفکر دینی است، گفت: جوانی جمعیت ایجاد صولت در درون و ایجاد رعب در بیرون می کند.

انتهای پیام/۱۳۰۳