افزایش جمعیت، موجب رشد اقتصادی و نمایش اقتدار ملی می‌شود

استاندار گیلان با بیان اینکه جمعیت در کشور و سالمندی استان گیلان، دارای آسیب هایی در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی است، گفت: برای تغییر این وضعیت، باید اراده ملی وجود داشته باشد.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی صبح امروز (یکشنبه) در نشست توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزارت بهداشت که با حضور معاون وزیر بهداشت در دانشگاه علوم‌پزشکی استان برگزار شد؛ اظهار کرد: سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی ازسوی رهبر معظم انقلاب، مبانی اصولی و پراهمیتی برای توسعه و حل مشکلات کشور دارد و رویکرد دولت مردمی سیزدهم هم، اجرای با برنامه این سیاست است.

وی با بیان اینکه جمعیت در کشور و سالمندی استان گیلان، دارای آسیب هایی در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی است، گفت: برای تغییر این وضعیت، باید اراده ملی وجود داشته باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه جمعیت، از مولفه های مهم قدرت و اقتدار یک کشور است، بیان کرد: امروز، وارث سیاست‌های نادرست تصمیم گیران دهه های گذشته هستیم درحالیکه بسیاری از کشورهای پیشرفته، برای افزایش جمعیت خود، بسته های تشویقی درنظر گرفته اند.

عباسی با اشاره به آسیب‌های تک‌فرزندی در خانواده‌ها، تصریح کرد: کاهش جمعیت آسیب‌های زیادی در بخش‌های مختلف امنیتی و سیاسی نیز بر جای می‌گذارد زیرا دشمن از صف‌آرایی جوانان کشور هراس دارد.

وی با بیان اینکه گیلان در حوزه نیروی کار مشکل دارد، گفت: کاهش مساحت زمین‌های زراعی امکان کشاورزی مکانیزاسیون را کم کرده و علاوه بر این دسترسی به نیروی کار فعال جهت تولید در بخش کشاورزی در حال آسیب است.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت فراهم سازی زیرساخت‌ها برای افزایش جمعیت، بیان کرد: متولی ازدیاد جمعیت، فقط وزارت بهداشت نیست و همه دستگاه‌ها باید مشارکت مؤثری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تبدیل تهدیدات به فرصت و همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه ها، منجر به رشد فرهنگی و اقتصادی در این حوزه است، تصریح کرد: از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواست در مناطق مختلف شهرستان ها و نیز روستاها، موضوع رشد جمعیت را بطور دقیق، رصد کرده و متناسب با آن، برنامه ریزی نماید.

گفتنی است نقش آفرینی وزارت مسکن در حوزه تأمین مسکن، انجام فعالیت های فرهنگی، روشن گری افراد صاحب‌نظر برای تبیین علمی اهمیت افزایش جمعیت و ارائه تولیدات اقناعی رسانه ای از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان بر آنها تأکید کرد.

انتهای پیام/1303