حقوق بازنشستگان و کارمندان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مردم منطقه سراوان به دلیل آلودگی ناشی از پسماند به بیماری‌های پوستی و غیره مبتلا شدند، گفت: رئیس جمهور دستور داد به ریاست استاندار کارگروهی برای پیگیری معضل پسماند تشکیل شود.

به گزارش مجله خبری تپــور، محمدرضا احمدی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان، اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان با تمام فراز و نشیب‌ها تصویب شد و بر مبنای آن از یک میلیون تا ۷ میلیون تومان به حقوق فرهنگیان افزوده می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هر چقدر برای معلمان و حوزه آموزش هزینه کنیم سرمایه‌گذاری کرده‌ایم چرا که فرهنگیان باید نسل‌هایی را برای این نظام آموزش دهند، بیان کرد: البته برای افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان نیز در بودجه سال ۱۴۰۱ مبالغی را در نظر می‌گیریم.

وی با بیان اینکه لایحه رتبه‌بندی معلمان این گونه در جامعه ابقاء شد که مجلس تنها به دنبال افزایش حقوق فرهنگیان است، تصریح کرد: اما اینگونه نبود؛ فرهنگیان دارای منزلت خاصی هستند از این رو معلم نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشد تا طبق سند بنیادین در راستای اخلاق مداری، دینداری و دیگر مباحث این سند گام بردارد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معلم هدایت‌گر جامعه است، بیان کرد: ما سعی کردیم در این لایحه دغدغه آن‌ها را از بین ببریم اکنون لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در شورای نگهبان است و پس از بازگشت به مجلس آن را به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می‌کنیم.

احمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل معضل پسماند سراوان، بیان کرد: در ماه گذشته موضوع پسماند سراوان را از طریق سازمان ملل پیگیری کردم و مسئولانی را از سازمان ملل به سراوان آوردم؛ بنده در زمان دولت پیشین نیز چندین بار برای حل این مشکل به مسئولان مختلف مراجعه کردم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه امروز نیز شرکتی را از شیراز برای بازدید از سایت پسماند سراوان و چاره‌اندیشی برای آن به گیلان آوردم، گفت: این شرکت اعلام داشت که شیرابه پسماند را به آب تبدیل می‌کند و آب تصفیه شده تحویل می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: همچنین از این شرکت قول گرفتیم تا به همین روش برای پاک‌سازی زرجوب و گوهررود نیز اقدام کند و مسئولان شرکت اعلام داشتند که در عرض ۳ ماه شیرابه سراوان را تبدیل به آب تصفیه‌شده می‌کنند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مردم منطقه سراوان به دلیل آلودگی ناشی از پسماند به بیماری‌های پوستی و غیره مبتلا شدند، بیان کرد: رئیس جمهور دستور داد به ریاست استاندار کارگروهی برای پیگیری معضل پسماند تشکیل شود.

احمدی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای حل مشکل تملک اراضی حاشیه رودخانه سفیدرود در قاضیان سنگر، گفت: بنده همین هفته نامه‌ای به رئیس‌جمهور، رئیس قضاییه و آقای قالیباف نوشتم و بازدیدهای میدانی را در این خصوص انجام دادم.

وی با بیان اینکه به مسئولان اعلام کردم که ما در این حاشیه رودخانه با بحران مواجه می‌شویم، گفت: با کدام مجوز می‌توان دو طرف بستر رودخانه که ملک خصوصی مردم است را بدون اجازه سند زد؛ لذا از مسئولان استانی خواهشمندم که همراهی لازم را برای حل مشکل مردم این منطقه داشته باشند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه بسیاری از مردم سراوان در مراجعات خود به بنده اعلام می‌کنند که ملکی که نسق آن را داشتیم اکنون آب منطقه‌ای برای خود سند زده است، تصریح کرد: بنده از استاندار، رئیس‌کل دادگستری و دادستان گیلان خواهشمندم برای حل این مشکل پای کار بیایند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برداشت بی رویه شن  و ماسه از بستر رودخانه، بیان کرد: تاکنون با برداشت بی‌‌رویه شن و ماسه و عبور و مرور کامیون‌های سنگین، رودخانه و آسفالت مردم این مناطق را به نابودی کشاندند و از طرفی اکنون نیز اراضی حاشیه رودخانه را از مردم تملک کردند.

احمدی با اشاره به مشکل ضعف برق روستاهای حوزه انتخابیه خود، تصریح کرد: در همین ماه مدیرکل شرکت توزیع برق گیلان و ریاست بانک ملی کشور را دعوت کردم و در تهران جلسه‌ای برگزار شد تا وامی که قرار بود برای حل مشکل ضعف برق به گیلان اختصاص یابد سریعتر به استان تخصیص شود و پیگیری‌ها در حال انجام است.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳