مهمترین خواسته صنعتگران گیلانی

افزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی تحت تملک دولت و نهاد‌های دولتی مهم‌ترین خواسته جامعه صنعتی گیلان است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بخش صنعت و معدن استان، گفت: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های استان، حمایت از راه اندازی و یا افزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی تحت تملک دولت و سازمان‌های دولتی است.

به گزارش مجله خبری تپـــور، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بخش صنعت و معدن استان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های استان، حمایت از راه اندازی و یا افزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی تحت تملک دولت و سازمان‌های دولتی است.

دلق پوش با اشاره به این که گیلان قطب صنایع سلولزی است، بیان کرد: استان گیلان قطب صنایعی نظیر قطعات خودرو، ام دی اف و محصولات سلولزی، فولاد و محصولات فلزی، دارویی و غذایی است و واحد‌های شاخص و مهمی در این عرصه‌ها در استان وجود دارد.

وی با اشاره به مهمترین مشکلات استان گیلان در حوزه صنعت و معدن، گفت: شرایط سخت گیرانه واردات چوب برای مواد اولیه کارخانجات ام دی اف، بدهی‌های انباشته خودروسازان به واحد‌های قطعه ساز خودرو، کمبود اعتبار برای ساخت سریعتر تصفیه خانه‌های فاضلاب شهر صنعتی رشت و شهرک‌های صنعتی استان به ویژه شهرک صنعتی سفیدرود رشت و کمبود زمین برای سرمایه گذاری صنعتی، از مهمترین مشکلات حوزه صنعت و معدن گیلان است.

انتهای پیام/۱۳۰۳