۲۰ سالن ورزشی سال آینده در استان گیلان به بهره‌برداری می‌رسد

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان با بیان اینکه هشتادوچهارمین سالن ورزشی سپاه هفته‌های گذشته در صومعه‌سرا افتتاح شد، گفت: یک سالن نیمه‌تمام دیگر داریم که با این 84 سالن و 20 سالنی که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد میزان سرانه ورزشی استان گیلان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، سرهنگ پاسدار علی‌اصغر زاداکبری صبح امروز در نشست خبری در رشت، با اشاره به تعامل سازمان بسیج تربیت‌بدنی با سایر مجموعه‌ها جهت افزایش سرانه ورزشی گیلان، اظهار کرد: همکاری خوبی برای افزایش سرانه ورزشی بین بسیج تربیت‌بدنی و سازمان فرهنگی ورزرشی شهرداری رشت برقرار است.

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان با بیان اینکه هشتادوچهارمین سالن ورزشی سپاه هفته‌های گذشته در صومعه‌سرا افتتاح شد، بیان کرد: یک سالن نیمه‌تمام دیگر داریم که با این 84 سالن و 20 سالنی که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد میزان سرانه ورزشی استان گیلان افزایش پیدا می‌کند.

وی درباره اقدامات انجام شده جهت توسعه ورزش‌های همگانی با بیان اینکه در این زمینه آن‌طور که باید قدرتمند عمل نکردیم که این موضوع و توسعه ایستگاه‌های ورزشی از دغدغه‌های فرمانده سپاه گیلان است، تصریح کرد: 142 ایستگاه ورزش در استان گیلان داریم اما باید طرح تجهیز آن توسط شهرداری‌ها انجام شود.

زاداکبری با تاکید بر این که نبود اعتبارات کافی، اصلی‌ترین دلیل کم‌توجهی به تجهیز ایستگاه‌های ورزش است، گفت: به دلیل کمبود بودجه که اکنون گریبان‌گیر اکثر ادارات و سازمان‌ها است، شهرداری‌ها آن‌طور که باید نتوانستند این تجهیزات ایستگاهای ورزش را در شهرستان‌ها استان گیلان فراهم کنند‌.

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان با اشاره به زمان برگزای ورزش های همگانی در سطح استان گیلان، تصریح کرد: البته در این 142 ایستگاه ورزش حداقل هفته‌ای 3 بار در یک وعده زمانی برنامه ورزش‌های همگانی اجرا شده و گزارش و مستندات اجرای این برنامه‌ها نیز برای بنده ارسال می‌شود و پیگیر اجرای آن در سطح شهرستان‌های استان هستیم.

زاداکبری با اشاره به مشارکت ورزشکاران بسیجی در طرح‌های کمک‌های مؤمنانه و محرومیت‌زدایی، بیان کرد: ورزشکاران بسیجی برای حل مشکلات مردم پای‌کار آمدند و هیئت‌ها در حد توان اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی کرده و آن را در اختیار افراد نیازمند و یا ورزشکاران کم‌بضاعت قرار می‌دهند، البته این موضوع و پیگیری اقدامات این‌چنینی در قشر ورزشکاران در شرح وظایف سازمان بسیج ورزشکاران سپاه است و این مجموعه به صورت گسترده‌تر پای‌کار آوردن ورزشکاران برای کمک به محرومیت‌زدایی و نیازمندان را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری لیگ والیبال برای نخستین بار در گیلان، گفت: برای نخستین بار لیگ والیبال بسیج را با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و هیئت والیبال رشت و با حضور 16 تیم در استان گیلان برگزار می‌کنیم.

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان با اشاره به اهمیت و تأثیر به‌سزای برگزاری این مسابقات در توسعه ورزش والیبال و همچنین جذب نیروهای بسیجی، تصریح کرد: این لیگ والیبال از دی ماه به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان گیلان آغاز می‌شود.

 

انتهای پیام/1303