مرحله کشوری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم در گیلان برگزار شد

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: مرحله کشوری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم صبح امروز، پنجشنبه 25 آذر همزمان با سراسر کشور در سالن آموزش اداره کل اوقاف گیلان برگزار شد.

به گزارش مجله خبری تپور، مرحله کشوری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز برگزار شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: مرحله کشوری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم صبح امروز، پنجشنبه ۲۵ آذر همزمان با سراسر کشور در سالن آموزش اداره کل اوقاف گیلان برگزار شد.

محمدمهدی قربانیان با بیان اینکه مهدی ربیعی از رشت و غلامرضا خداداد از فومن، نمایندگان گیلان در بخش برادران و مژگان نجفی اصلی از آستانه اشرفیه و نسیم سالاری از رشت نمایندگان استان در بخش خواهران بودند، بیان کرد: سوالات این مرحله از سوره های مبارکه نور و مومنون از تفسیر شریف نمونه و صفوه التفاسیر ویژه اهل سنت طرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله شهرستانی مسابقات تفسیر قرآن کریم گیلان ۳۰۰ نفر شرکت کردند، تصریح کرد: از این افراد ۵۰ نفر به مرحله استانی راه یافتند که پس از برگزاری آزمون در ۱۱ مهر، چهار نفر از گیلان به مرحله کشوری مسابقات تفسیر معرفی شدند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به نحوه طرح سوالات آزمون، گفت: مرحله شهرستانی و استانی مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم به صورت غیر حضوری و پاسخ به سوالات چهار گزینه ای و مرحله کشوری به صورت حضوری و پاسخ به سوالات چهار گزینه ای و تشریحی برگزار شد.

قربانیان با بیان اینکه هدف از این مسابقات آشنایی اقشار جامعه با مفاهیم قرآن کریم است، بیان کرد: نظر به اهمیت تدبر و تفکر در آیات قرآن کریم، برگزاری مسابقات تفسیر قرآن کریم می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های جذب اقشار مختلف جامعه به انس با کلام وحی و آشنایی با مفاهیم عمیق قرآن کریم باشد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳