هوای گیلان تا سه‌شنبه آفتابی است

هواشناسی گیلان پیش‌بینی کرد با خروج سامانه بارشی از استان از فردا شنبه آسمان استان تا سه‌شنبه هفته پیش رو غالباً آفتابی با افزایش دما روبرو خواهد بود.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ بر اساس پیش‌بینی هواشناسی گیلان؛ آسمان استان از فردا شنبه شاهد کاهش ابر، روند افزایش دما و به‌تناوب وزش باد جنوبی به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها تا اواخر هفته پیش‌بینی می‌شود؛ ضمن اینکه طی این مدت؛ در پاره‌ای نواحی جلگه‌ای برای ساعات صبح و شب احتمال مه گرفتگی وجود دارد.

هواشناسی گیلان همچنین برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده وزش باد گرم در بعضی نقاط شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی کرده است.

بر اساس جدول پیش‌بینی هواشناسی گیلان؛ حداکثر دمای استان امروز جمعه در صومعه‌سرا با ۱۷ درجه سانتی‌گراد اتفاق می‌افتد و کمترین دما نیز طی شبانه روز گذشته در دیلمان با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر در دیلمان و جیرنده ثبت‌شده است.

جدول پیش‌بینی هواشناسی گیلان همچنین حاکی از آنست که دمای استان تا روز سه‌شنبه در لاهیجان تا ۱۱ درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت که بر این اساس حداکثر دما در لاهیجان امروز جمعه به ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد که روز سه‌شنبه به ۲۶ درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت.

دمای رشت نیز امروز جمعه بین ۹ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود که این دما برای روز سه‌شنبه بین ۱۵ تا ۲۶ درجه سانتی گراد متغیر خواهد شد.

انتهای پیام/1301