رهایی ۲۰ محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش شورا‌های حل اختلاف گیلان

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان گیلان از رهایی ۲۰ محکوم به قصاص از چوبه دار در یکسال گذشته با تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف این استان خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرمحمدی رئیس شورا‌های حل اختلاف استان گیلان با اشاره به رهایی ۲۰ محکوم به قصاص از چوبه‌دار با همت این شورا در یکسال گذشته اظهار کرد: همچنین با تلاش اضای شورا‌های حل اختلاف از ابتدای سال جاری ۳۲۱ زندانی از زندان‌های این استان آزاد شدند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان گیلان با بیان اینکه شعب مستقر در شورای حل اختلاف زندان متمایز از سایر شعب شورا‌ها است تصریح کرد: شورای حل اختلاف زندان باید از ظرفیت قانونی خود در صلح و سازش بهره برده و یکی از بارزترین نماد‌های صلح و سازش مربوط به شورا‌های حل اختلاف داخل زندان است که در صورت حمایت می‌تواند موجب کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی در داخل زندان باشد.

وی با اشاره به اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی مرکز توسعه حل اختلاف است، بیان کرد: به تأسی از سیره اهل بیت و با کمک معتمدین، ریش سفیدان، علما و ائمه جماعات با محوریت توسعه حل اختلاف در راستای مصالحه پرونده‌های قتل، اقدامات مثمر ثمر و مطلوبی صورت گرفته و امید است در ماه‌های آتی شاهد روند رو به رشد و افزایش صلح و سازش در مرکز توسعه حل اختلاف استان گیلان باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۱