بانوی گیلانی نامزد برترین داور زن جهان شد

گلاره ناظمی یکی از داوران استان گیلان نامزد برترین داور فوتبال بانوان جهان شد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ گلاره ناظمی که طی چند سال اخیر رشد قابل قبولی را در داوری داشته و در مسابقات مهم داخلی و بین‌المللی حضور یافته، از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار، در بین برترین داوران فوتبال زنان در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت.

رئیس هیئت فوتبال گیلان دراین‌باره اظهار کرد: توسط سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال، اسامی برترین داوران زن جهان اعلام شد که نام گلاره ناظمی داور شایسته این استان نیز در لیست برترین‌های جهان قرار گرفت.

قربانعلی الماس خاله افزود: داورانی که بیشترین قضاوت را در سال جاری میلادی داشته‌ و از قضاوت‌های خود موفق بیرون بیایند در این لیست قرار گرفتند که درنهایت، ۱۶ داور بانوی جهان در این لیست قرار داده شدند.

وی با اشاره به اینکه گلاره ناظمی داور پرآوازه فوتسال سالی پرفروغی را پشت سر گذاشت، بیان کرد: این داور گیلانی در گروه داوری مسابقات جام جهانی فوتسال مردان ۲۰۲۱ لیتوانی هم قرار داشت و در طول برگزاری جام جهانی قضاوت‌های بی‌نقصی را انجام داد.

رئیس هیئت فوتبال گیلان با بیان اینکه این داور شایسته گیلانی یکی از پنج داور زن در رقابت‌های جام جهانی فوتسال مردان بود، تصریح کرد: برای اولین‌ بار به‌عنوان داور اول، مصاف تیم‌های ملی مصر و گواتمالا را سوت زد که در این دیدار، ابراهیم محرابی افشار دیگر داور ایرانی به‌عنوان داور دوم، کمک ناظمی بود و همچنین گلاره ناظمی به همراه ابراهیم محرابی افشار، بازی حساس لیتوانی، میزبان جام‌ جهانی و کاستاریکا را سوت زدند و این داور بانوی شایسته استان گیلان به‌عنوان داور چهارم، فینال جام جهانی فوتسال مردان را بر عهده داشت.

گلاره ناظمی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شرق استان گیلان است که به‌عنوان داور، رقابت‌های فوتسال بانوان و آقایان را قضاوت می‌کند و از سال ۲۰۱۴ نیز، به‌عنوان داور بین‌المللی برگزیده شد.

این داور شایسته استان گیلان به همراه داورانی از کشورهای روسیه، فرانسه، سوئیس، اوکراین، هلند، برزیل، آرژانتین، شیلی، مکزیک، آمریکا، هندوراس،‌ رواندا، مالاوی، استرالیا و ژاپن برای کسب عنوان برترین داور زن سال ۲۰۲۱ در جهان رقابت می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۱