ناخوانده‌هایی که با خود میهمان می‌آورند

«مسافرت‌های غیرضروری» استان گیلان را به پیک ششم کرونا نزدیک‌‌تر کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس رنگبندی جدید تمامی شهرستان‌های گیلان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد این در حالی است که هفته گذشته املش و رضوانشهر آبی بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: آغاز خیز ششم کرونا به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بستگی دارد لذا هر چه موازین بهداشتی بیشتر رعایت شود و دورهمی‌ها کمتر شود نگرانی‌ها از بابت آغاز موج ششم کرونا کمتر است.

وی با بیان اینکه هر چه موازین بهداشتی کمتر رعایت شود نگرانی‌ها از آغاز پیک بعدی افزایش می‌یابد افزود: افزایش ترددها از اقصی نقاط کشور به گیلان در روزهای اخیر و کاهش میزان رعایت دستورالعمل‌ها در تغییر رنگ‌بندی استان موثر بود.

مهرابیان خاطرنشان کرد: در این راستا از هم‌وطنان تقاضا داریم در کنار انجام واکسیناسیون، پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنند تا گرفتار موج بعدی کرونا نشویم و یا در صورت گرفتار شدن با خیز ششم شدت و علائم آن کمتر باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آخرین آمار کرونا در گیلان خبر داد و عنوان داشت: ۳۵۶ بیمار کرونایی هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۶۰ نفر از این تعداد در ۲۴ ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۶۷ بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۱۵ نفر به تازگی به این بخش منتقل شده‌اند تصریح کرد: متأسفانه ۶۶ نفر از بیماران کرونایی در وضعیت بدحال هستند.

مهرابیان با اشاره به تعداد پایگاه‌های فعال واکسیناسیون در استان گیلان اظهار داشت: ۲۴۷ پایگاه واکسیناسیون امروز در سطح استان گیلان و ۴۲ مرکز در سطح شهرستان رشت به انجام واکسیناسیون هم‌استانیان مشغول بودند.

وی با بیان اینکه ۸۷٫۱ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان گیلان دز نخست و ۴۸٫۶ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند عنوان کرد: ۹۳ درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال در استان گیلان نوبت نخست واکسن‌ کرونا را تزریق کرده‌اند‌.

انتهای پیام/۱۳۰۱