یک برد و یک تساوی حاصل کار نمایندگان گیلانی لیگ یک

دو تیم گیلانی شهرداری آستارا و ملوان بندر انزلی در هفته دوم رقابت‌های لیگ دو با تیم‌های خوشه طلایی ساوه و شهرداری همدان مسابقه دادند.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ از هفته دوم رقابت‌های فصل جدید لیگ دسته یک فوتبال کشور، جام آزادگان تیم شهرداری آستارا دیروز در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه رفت و میهمانش را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کرد و ملوان در همدان میهمان شهرداری همدان بود که با نتیجه بدون گل خاتمه یافت.

تیم شهرداری آستارا به دلیل آماده نبودن ورزشگاه وحدت این شهر فعلاً در ورزشگاه سردار جنگل رشت دیدار‌های خانگی خود را برگزار می‌کند.
شهرداری آستارا تیمی که این فصل برای مدعی شدن و صعود بسته‌شده هفته گذشته مقابل خیبر خرم‌آباد با گلی که در دقایق پایانی دریافت کرد شکست خورد و در این خانگی با قوای کامل برای پذیرایی از خوشه طلایی آمده بود.

بازیکنان پیوس که از ابتدا باانگیزه برد به میدان آمده بودند خیلی سریع در دقیقه ۱۲ بازی به گل رسیدند و پس از گل به‌صورت ناخودآگاه توپ و میدان را در اختیار حریف قرار دادند تا نتیجه را حفظ کنند.

این تاکتیک یاران فرشاد پیوس مربی نام‌آشنای آستارایی‌ها جواب داد و تا دقیقه ۹۰ بازی توانستند نتیجه خود را حفظ کنند.

در پایان این دیدار پیوس از شاگردان خود راضی بود، ولی از میزبانی در رشت زیاد خشنود نبود و از مسئولین استان و آستارا درخواست کرد که شرایط میزبانی تیمش در استادیوم وحدت آستارا را مهیا کنند تا بتوانند باانگیزه کامل برای فتح لیگ یک بجنگند.

شهرداری آستارا با این پیروزی سه امتیازی شد و برای هفته‌های آینده لیگ یک فوتبال ایران باانگیزه بیشتری به میدان خواهد رفت.

تساوی انزلیچی‌ها در همدان

ملوان بندرانزلی پس از برد ارزشمند مقابل آرمان گهر سیرجان حالا به همدان سفر کرد تا به مصاف شهرداری همدان برود.

شاگردان زارع که هفته اول لیگ با ارائه یک بازی حساب‌شده نشان دادند تیمی مستحکم هستند، برای اثبات توانایی‌های خود به همدان رفته بودند ولی با یک تیم تازه لیگ یکی شده ولی قدرتمند روبرو شدند.

دو تیم در یک بازی پر فراز و نشیب موقعیت‌های پرشماری را خلق کردند اما در به ثمر رساندن آن‌ها ناکام بودند تا بازی بدون گل مساوی در نیمه اول به پایان برسد؛ با شروع نیمه دوم و در دقیقه ۴۸، سعید کریمی هافبک تیم ملوان که در نیمه نخست از داور اخطار گرفته بود، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین مسابقه اخراج شد تا سختی کار شاگردان زارع برای کسب سه امتیاز در همدان دوچندان شود.

با اخراج کریمی، مالکیت توپ بیشتر در اختیار بازیکنان شهرداری بود اما بااین‌حال ملوانی‌ها هم حملات خطرناکی را روی دروازه تیم میزبان داشتند اما تلاش دو تیم برای رسیدن به گل نافرجام بود تا نبرد تیم‌های پیروز هفته اول لیگ در گام دوم با تقسیم امتیازات و نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.

ملوان بندرانزلی با کسب این نتیجه چهار امتیازی شد و در رتبه سوم قرار گرفت و شهرداری همدان هم با همین امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ملوان به رده دوم جدول رفت.

انتهای پیام/۱۳۰۱