آخرین جزئیات بیماران کرونایی و واکسیناسیون در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان آخرین جزئیات مبتلایان بستری‌ها و واکسیناسیون در استان گیلان را تشریح کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار مبتلایان در گیلان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و ۷۵ نفر بیمار جدید نیز در بیمارستان‌ها بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۵۸ نفر از بیماران در بخش ICU و مراقبت‌های ویژه بستری هستند گفت: ۹ بیمار جدید در بخش ICU و مراقبت‌های ویژه بستری شدند و ۶۲ نفر از بیماران هم بدحال هستند و شرایط جسمی مساعدی ندارند.

مهرابیان با اشاره به تعداد مراکز واکسیناسیون فعال در استان گیلان بیان کرد: امروز ۵۳ پایگاه و مرکز واکسیناسیون در سطح استان گیلان فعال بود و این تعداد از مراکز به بیش از ۲۲۰ مرکز و پایگاه واکسیناسیون در استان افزایش پیدا می‌کند.

وی به روند واکسیناسیون جمعیت ۱۲ سال به بالا در استان اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۸۶٫۹ درصد جمعیت ۱۲ سال به بالا دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند و ۱۳٫۱ درصد هم در انتظار واکسن نوبت اول هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۴۸ درصد جمعیت ۱۲ سال به بالا در استان واکسن نوبت دوم خود را دریافت کردند گفت: ۹۲ درصد دانش‌آموزان ۱۲ سال به بالا دز نخست واکسن خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۱