دادستان انزلی: ورود به سواحل با ماشین شخصی ممنوع!

دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی با ابلاغ دستور به فرماندهی و مراجع انتظامی این شهرستان ورود تمامی وسایل نقلیه موتوری خصوصی به سواحل را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ اکبر سبحانی امروز شنبه اظهار کرد: به‌منظور حراست و حفاظت از حقوق عامه و جلوگیری از حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی غیرعمدی این دستور صادر شد.

وی با بیان اینکه ورود خودروهای شخصی به سواحل علاوه بر بروز حوادث و سوانح رانندگی موجب تخریب اراضی ملی ساحلی و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود، گفت: به‌این‌ترتیب می‌توان از دست‌اندازی سودجویان به منابع طبیعی نیز جلوگیری کرد.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع‌شده و بیش از ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی دارد. این شهرستان از مراکز مهم گردشگری در شمال کشور و استان گیلان محسوب می‌شود و در ایام تابستان و نوروز و تعطیلات با ورود شمار زیادی از مسافران به‌منظور بهره‌گیری از طبیعت زیبا و تفرجگاه‌های این شهرستان مواجه است.

تالاب انزلی، بوستان ساحلی بلوار، حافظیه بندرانزلی، پل‌های تاریخی غازیان و انزلی، موزه نظامی یا کاخ میان پشته، ساختمان تاریخی دادگستری و بنای تاریخی بانک ملی، موج‌شکن و مناره مسجد قائمیه ازجمله دیدنی‌های انزلی است.

طرح‌های سالم‌سازی دریا و قایق‌سواری نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری بندرانزلی است.

منطقه آزاد انزلی و تفریحات دریایی و ساحلی و بازارهای متعدد برخی از عوامل جذب گردشگر به این شهرستان زیبای ساحلی است.

انتهای پیام/۱۳۰۱