رئیس نظام پزشکی کشور:

انطباق منافع پزشکی و مردم یک اصل مهم است

رئیس‌ سازمان نظام پزشکی کشور هدف از بسامان کردن اوضاع جامعه پزشکی را ارائه خدمات بهتر به مردم عنوان کرد و گفت که انطباق منافع پزشکی و مردم یک اصل مهم است.

به گزارش مجله خبری تَـپور، محمد رئیس زاده در دیدار با رؤسای نظام پزشکی‌های گیلان در سالن اجتماعات علوم پزشکی با قدردانی از زحمات اعضاء جامعه پزشکی این استان اظهار کرد: پزشکان یکی از اقشار تاثیرگذار در جامعه بوده و باید اقتدار سازمان نظام پزشکی در جامعه حافظ شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به جایگاه پزشکان در جامعه گفت: هر آنچه در جامعه به نفع مردم باشد به نفع جامعه پزشکی است لذا به‌منظور مصلحت‌اندیشی نمی‌توان حق‌وحقوق دیگری زیر پا گذاشته شود.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای کاهش مشکلات جامعه پزشکی در کشور تصریح کرد: باید این مهم در بین مسئولان نهادینه شود که مصالح منطبق بر هم و در یک راستا هستند و امیدواریم بتوانیم از مشکلات جامعه پزشکی کاسته و اوضاع بسامان تری را برای همکاران فراهم کنیم لذا در چهار سال پیش رو، صدای جامعه پزشکی و نماینده قانونی آن‌ها خواهد بود که باید ضمن تعامل با دولت و مردم از منافع صنفی جامعه پزشکی نیز دفاع کند.

رئیس زاده انطباق منافع پزشکی و مردم را یک اصل مهم دانست و بیان کرد: این کار نیاز به یک تحول گفتمانی بر اساس دو محور دارد که محور اول برای بنده اهمیت زیادی دارد و آن انطباق مسائل پزشکی و مردم به‌عنوان یک اصل است.

وی با اشاره به برنامه‌های خود در راستای ارتقاء جامعه پزشکی در جامعه گفت: سامان دادن و تهیه راهکارهای ارتباطی با اعضای مجمع و نظام پزشکی شهرستان‌ها، تکمیل حضور و فرآیندهای نظام پزشکی کشور، رایزنی‌های بیرونی برای حل معضلات جامعه پزشکی با وزارت بهداشت، مجلس، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سازمان‌های بیمه و مالیات و وزارت امور اقتصاد و دارایی و شهرداری ازجمله اقدامات مهم در روزهای آینده است که انجام خواه و گرفت.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور هدف از بسامان کردن اوضاع جامعه پزشکی را ارائه خدمات بهتر به مردم عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌ برخی از رشته‌های فوق تخصصی ما به خاطر برخی از همین مسائل و مشکلات خالی می‌ماند‌‌‌ به این منظور در چند سال آینده ممکن است مردم ما برای برخی از عمل‌های ساده جراحی، مجبور باشند به خارج از کشور سفر کنند یا وارد صف انتظار طولانی برای جراحی شوند، درحالی‌که ما نمی‌خواهیم این حادثه رخ دهد.

گفتنی است در این دیدار دکتر انوش برزیگر رئیس نظام پزشکی رشت، دکتر سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر قنبر پور نایب‌رئیس نظام پزشکی رشت، دکتر کرمی رئیس نظام پزشکی تالش، دکتر میرسنبل نماینده داروسازان در نظام پزشکی رشت، دکتر جوان پرست رئیس نظام پزشکی لنگرود، دکتر والی شیدا نماینده دندان‌پزشکان در نظام پزشکی رشت، دکتر فرجود شکوهی عضو هیئت‌مدیره آستانه‌اشرفیه، دکتر ابراهیمی معاون آموزشی نظام پزشکی رشت؛ دکتر پورمحسن نماینده ماماهای رشت، دکتر دوزنده نرگسی نماینده پزشکان عمومی رشت؛ دکتر فروتن نماینده رادیولوژیست‌ها و دکتر محبوبی رئیس نظام پزشکی رودسر حضور داشتند.

انتهای پیام/۱۳۰۱