عقب‌ماندگی ۱۵ ساله رشت در حوزه هوشمند سازی ناوگان تاکسی‌رانی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد از ناوگان تاکسی‌رانی رشت فرسوده و از رده خارج هستند، گفت: تأسفانه در حوزه هوشمندسازی ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی در رشت نسبت به بسیاری از شهرهای کشور حدود ۱۰ الی ۱۵ سال عقب هستیم.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ محمدحسین واثق کارگرنیا صبح امروز در جلسه‌ای که با حضور تعدادی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سازمان حمل‌ونقل و بار مسافر شهرداری رشت پیرامون اجرای طرح هوشمند سازی ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی برگزار شد اظهار کرد: اخیراً تعداد محدودی از تاکسی‌های درون‌شهری رشت به دستگاه خودپرداز مجهز شدند و ما قصد داریم از این طریق مشکلاتِ پیرامون مراودات مالی رانندگان تاکسی و مسافر برطرف شود.

وی با بیان اینکه رشت در حوزه هوشمند سازی ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی نسبت به دیگر شهرهای کشور حدود ۱۰ الی پانزده سال عقب‌افتاده است، افزود: رشت در شرایطی در این حوزه نسبت به دیگر شهرهای کشور عقب‌افتاده است که درگذشته‌های نه‌چندان دور با ایجاد و ارائه خدماتی ازجمله نخستین کتابخانه عمومی، نخستین داروخانه شبانه‌روزی و بسیاری از نخستین‌های دیگر، عنوان شهر اولین‌ها را کسب کرده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از مشکلات و کمبودها زیر سرسبزی ظاهری رشت پنهان مانده است، گفت: سرسبزی ظاهری رشت موجب شده است که از گذشته در اختصاص اعتبارات دولتی به این شهر بی‌مهری‌هایی صورت بگیرد و همین مسئله منجر به بروز مشکلات و عقب‌ماندگی‌های فراوانی بشود.

وی با اشاره به اینکه جبران عقب‌ماندگی‌ها از اهداف شورای ششم رشت است بیان کرد: شورای ششم رشت عزم خود را به‌منظور رفع مشکلات و کاستی‌ها به کار گرفته است و در این راستا از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها و افراد ازجمله استانداری، نماینده محترم ولی‌فقیه در گیلان و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی استفاده خواهیم کرد.

کارگرنیا با تأکید به ایجاد تعامل سازنده مابین شهرداری رشت و بخش خصوصی تصریح کرد: ما قصد داریم در اجرای پروژه‌ها از ظرفیت بخش خصوصی بهره‌مند شویم و تأکید می‌کنم که در تمامی قراردادها باید منافع شهر و شهرداری موردتوجه باشد و هر دستی که برای یاری و رفع مشکلات این شهر به سمتمان بیاید را به گرمی می‌فشاریم.

وی به نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی رشت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از ناوگان تاکسی‌رانی رشت فرسوده و از رده خارج هستند و ۵۰ درصد مابقی نیز برای خدمات‌رسانی با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی از توان مالی رانندگان تاکسی خارج است، افزود: باید با پرداخت وام‌های کم‌بهره و طولانی‌مدت به رانندگان تاکسی در رشت، شرایط لازم به‌منظور نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی را فراهم کنیم.

کارگرنیا با انتقاد از کمبود اتوبوس در رشت تصریح کرد: در شهر رشت با این میزان از جمعیت باید بر اساس استانداردها حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس مشغول خدمات‌دهی باشد که متأسفانه در حال حاضر فقط ۲۰ دستگاه اتوبوس مشغول فعالیت هستند که پاسخگوی نیاز شهروندان نیست و قصد داریم با بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی و جذب اعتبارات ملی دراین‌باره نیز گام‌های مؤثری برداریم.

انتهای پیام/۱۳۰۱