پژوهشکده استاندارد کشاورزی در گیلان تأسیس می‌شود

مدیرکل استاندارد گیلان از تأسیس پژوهشکده استاندارد کشاورزی در استان گیلان خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ مهناز جعفریان بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته استاندارد برگزار شد، اظهار کرد: تلاش ما در سازمان استاندارد تقلیل بروکراسی‌های زمانبر است تا واحدهای ارائه دهنده خدمات در کمترین زمان و در صورت عدم وجود نواقص فنی و علمی موفق به اخذ نشان استاندارد شوند.

مدیرکل استاندارد گیلان با اشاره به عملکرد این سازمان در شش ماهه نخست امسال، گفت: هشت گواهینامه استاندارد برای فرآورده‌های کشاورزی به عنوان گواهینامه حد مجاز آلاینده‌ها صادر شد.

وی با بیان اینکه در حوزه غذای حلال، گواهینامه برای دو فرآورده لبنیاتی صادر شده است، تصریح کرد: از همه واحدهای تولیدکننده فرآورده‌های غذایی و سایر محصولاتی که نیاز به نشان حلال دارند دعوت می‌کنیم تا برای همکاری با ما در این مسیر قرار گیرند.

جعفریان با اشاره به پیگیری‌های این اداره کل برای تشکیل و تأسیس پژوهشکده استاندارد کشاورزی در گیلان، افزود: تاکنون ۳ گروه پژوهشی برای این موضوع تعریف شده و در صورت امکان به زودی تبدیل به پژوهشکده می‌شود.

صدور ۸۸۰ گواهینامه استاندارد برای بیش از ۲۴۰۰ فرآورده

مدیرکل استاندارد گیلان با بیان اینکه ۸۸۳ واحد تحت پوشش این اداره‌کل هستند، افزود: از این تعداد ۶۹۰ واحد فعال هستند و تاکنون ۸۸۰ گواهینامه استاندارد برای دو هزار و ۴۰۶ نوع فرآورده صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ سلامت و امنیت مردم بدون هیچ ملاحظه‌ای با تخلفات مربوط به نشان استاندارد برخورد می‌کنیم، بیان کرد: تلاش ما این است که تمام فعالیت‌های لازم برای نظارت بر ارائه خدمت به مردم مورد ارزیابی قرار گیرد.

جعفریان افزود: یک کد ۱۰ رقمی زیر نشان استاندارد محصولات وجود دارد که افراد می‌توانند با پیامک آن به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ اطلاعات مربوط به مشخصات و اعتبار آن را کسب کنند و در صورت عدم انطباق اطلاعات و پیامک ارسال شده موضوع را جهت پیگیری به شماره ۱۵۱۷ اطلاع دهند.