شهرداری ماسال و حواشی ناتمام ثبات مدیریتی

شهردار ماسال با به وجود آمدن حواشی پیرامون عملکرد خود، با اعتراض تعدادی از مردم شهرستان مواجه شده که به نظر می‌رسد همین عامل باعث تأخیر در اعطای حکم انتصاب وی شده باشد.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ شهریور سال ۱۳۹۶ بود که با سه رأی موافق شورای پنجم ماسال، محمد کاتوزی به‌عنوان شهردار ماسال انتخاب شد که از عملکرد کاتوزی، سنگ‌فرش تعدادی از خیابان‌های ماسال، بازسازی ساختمان شهرداری، ساماندهی بازارچه ۱۵ خرداد، ساماندهی وضعیت پرسنل شهرداری و … را می‌توان نام برد.

پروژه سنگ‌فرش بازارچه سنتی ۱۵ خرداد یکی از پروژه‌های در حال اجرای ماسال است که علاوه بر تحت‌الشعاع قرار دادن عبور و مرور مردم در قسمتی از شهر، معاش تعدادی از بازاریان را نیز متوجه خود کرده است که با تأخیر در انتصاب شهردار باید همچنان منتظر بلاتکلیفی در این شهر باشیم.

کاتوزی قبل از انتصاب به‌عنوان شهردار ماسال یکی از چهره‌های اقتصادی استان و در بین سیاسیون چهره‌ای شناخته‌شده به‌حساب می‌آمداین روزها اما حواشی پیرامون شهردار ماسال بسیار زیاد شده است که این حواشی منجر به عدم‌ امضای حکم انتصاب محمد کاتوزی به‌عنوان شهردار ماسال شده است.

پس از انتخابات ششمین دوره شورای شهر ماسال کاتوزی با کسب پنج رأی مثبت و با قاطعیت به‌عنوان شهردار این شهر منصوب شد اما این انتخاب به مزاج خیلی‌ها خوش نیامد و از فردای این انتخاب حواشی پیرامون شهردار ماسال شدت گرفت.

تعدادی از انبوه‌سازان کاتوزی را مانع بزرگی در راه پیشرفت شهر می‌دانند و از طرفی تعدادی از فعالین عرصه تبلیغات محیطی نیز از کاتوزی شاکی هستند؛ خیلی از کسبه و مردم وی را فردی تندخو و صریح می‌دانند و این موضوع حتی در میتینگ‌های انتخاباتی شورای شهر ماسال نیز هویدا بود اما بااین‌وجود کاتوزی همواره خود را بری ازاین‌دست اتهامات می‌داند و اصرار اعضای شورای شهر و مردم را علت اصلی قبولی سمت شهرداری ماسال معرفی می‌کند با این تفاسیر نباید فراموش کنیم کاتوزی قبل از شهرداری خود فردی اقتصادی بود و به سبب پشتوانه مالی خانوادگی که داشت در رفاه نسبی زیسته است.

بنا به شنیده‌ها و در پی گزارشات مردمی نهادهای نظارتی در چند نوبت از وضعیت مالی شهرداری ماسال حسابرسی انجام داده‌اند اما به ظر می‌رسد هر بار مدرک محکمی دال بر فساد مالی در این نهاد یافت نشد و باوجود حواشی زیاد پیرامون شهردار ماسال و ساختمان سفید معروف این شهر اما هیچ‌گاه هیچ نهاد رسمی علیه ایشان موضع‌گیری رسمی نکوده است.

آغاز این حواشی را باید انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر ماسال دانست جایی که طیفی از کاندیداها شهردار ماسال را محکوم به هدر دادن بیت‌المال و فساد مالی در زمینه ماده ۱۰۰ می‌دانستند و در تجمع‌های انتخاباتی خود به‌وضوح به این موضوع اشاره می‌کردند.

بااین‌وجود حواشی پیرامون کاتوزی تا جایی ادامه پیدا کرد که تعدادی از مخالفانش با نوشتن طومارهای متعدد و جمع‌آوری امضا از مردم و معتمدین شهر درصدد تغییر شهردار ماسال برآمدند و از طرفی هم تعدادی از موافقان وی با نصب بنر در سطح شهر انتخاب مجدد وی توسط اعضای شورای شهر به‌عنوان شهردار ماسال را تبریک گفتند.

این کش‌وقوس‌های سیاسی تا جایی ادامه پیدا کرد که چند روز پیش کاتوزی به‌صورت ناگهانی با انتشار پیامی در فضای مجازی ضمن اعلام استعفا خود از سمت شهرداری ماسال، علت استعفا خود را جریان سازی‌های سیاسی، تهمت و افترا، تعقیب خود توسط افراد ناشناس و… عنوان کرد.

از طرفی شنیده می‌شود کاتوزی در جمعی خصوصی گفته من قبل از شهرداری به سبب فعالیت‌های اقتصادی که در سطح استان داشته‌ام آن‌قدر سرمایه دارم که چشمم به دنبال بیت‌المال نباشد و این تهمت‌ها را برنمی‌تابم.

حالا با توجه به اینکه پس از گذشت چند ماه هنوز حکم انتصاب کاتوزی به عنوان  شهردار ماسال امضا و به وی ابلاغ نشده و همین مسئله باعث افزایش حواشی برای وی شده است.

روز گذشته اعضای شورای اسلامی شهر ماسال، مجدداً جهت بررسی استعفا شهردار جلسه تشکیل دادند که با چهار رأی، شورا استعفای شهردار را نپذیرفت و کاتوزی همچنان در سمت خود ابقا و منتظر دریافت حکم مسؤولیت خود است.

باوجود حواشی موجود، سکوت دستگاه‌های نظارتی و بلاتکلیفی شهردار منتخب شورای شهر این پروژه‌های نیمه‌کاره شهر هستند که متضرر شده و به پایان رسیدن آن‌ها به تأخیر خواهد افتاد.

انتهای پیام/۱۳۰۱